Dolar 8,5298
Euro 10,0610
Altın 482,43
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Az Bulutlu
İstanbul
26°C
Az Bulutlu
Cts 29°C
Paz 26°C
Pts 31°C
Sal 29°C

İnternet Kullanımında Veri Depolama Güvenliği ve Çözümleri

İnternet Kullanımında Veri Depolama Güvenliği ve Çözümleri

Kurumların başarıyla ulaşmasında, internet olanaklarının ve özelliklerinin önemi büyüktür. Şirketlerin güvenirliliği ve elde edilen bilgilerin sürdürülebilirliği açısından elde edilen verilerin depolanması önem taşımaktadır. Elde edilen verilerin depolanması için belli teknolojik yöntem ve alt yapıların uygunluğu şarttır. Bu nedenle firmamız tarafından veri depolama alanında çözümler üretilmekte ve güvenilir çözümler sağlanabilmektedir. Sistemdeki veri havuzlarının kurumlar için önemi büyüktür. Zaman ilerledikçe ve kurumlar büyümeye başladığında, kurumların yapılarında da değişiklikler meydana gelebilmektedir. Karmaşıklaşan bu yapısal gelişim süresince elde edilen verilerin depolanması da ayrı bir önem taşımaktadır. Firmamız tarafından sağlanan veri depolama çözümlerinin nitelikleri ile verimli, ölçeklendirilebilen ve yönetilebilen sistem fırsatları sunulmaktadır.

Veri Yedekleme Çözümlerinin Yararları

Firmamız tarafından kurumlara sağlanmakta olan veri yedekleme çözümleri ile sistemde performansı artırmaya yönelik önlemler alınmaktadır. Verinin anında yedeklenerek, korunmasını sağlayan bu sistem ile verilerin herhangi bir tehlike ya da tehdit anında kaybolması önlenebilmektedir. Böylece kurumun sürekliliği ve başarı artışının sürdürülmesi de sağlanmakta, güvenilirliği korunmaktadır. Mevcut kapasitenin etkili bir şekilde kullanımı sağlanarak verimlilik elde edilmektedir. Tüm bilgilerin istenilen düzeyde yedeklenmesi sağlanarak veri kaybının önüne geçilmektedir. Kurumda çalışma esnasında zamanla meydana gelebilecek aksilikler bu şekilde önlenerek kurumda iş sürekliliği sağlanabilmektedir. Bunun dışında artan veri depolama kapasitenin artırılması açısından da esneklik özelliği olan teknolojik çözümler sağlanabilmektedir.

Veri Yedekleme Çözümlerinin Yararları

Veri Yedekleme Çözümleri Nelerdir?

Kurumların ihtiyaçları belirlenerek, veri korunması açısından planlanan önlemler alınmaktadır. Bu doğrultuda verilerin saklanacağı cihazın, depolama yapılacak olan cihazla doğrudan etkileşiminin sağlanabilmesi önemlidir. Yedeklemenin yapılacağı cihaz, lokal diski kabul ederek bu doğrultuda işlem yapabilmektedir. Bir diğer veri yedekleme çözümü ise Nas’tır. Cihaz tarafından gönderilmiş olan verileri depolayarak, veriye istenildiğinde erişimi sağlamaktadır. Cihaz içerisinde gömülü işletim sisteminin klasik sunucuların sistemlerindeki server ilişkisini baz alan bu yöntemle veriler depolanabilmektedir. Ağ üzerindeki cihazlar tarafından erişimi mümkün kılan önemli bir depolama çözümüdür. LAN ve WAN üzerinde yer alan depolama cihazları ise SAN teknolojisi aracılığıyla bütün ağ tarafından kullanılabilmekte ve istendiğinde verilere ulaşılabilmektedir.

Network ve İnternet Hizmetlerinde Güvenliğin Sağlanması

Network ve internet hizmetleri açısından kesintisiz kullanım ve hız önemlidir. Bunun yanı sıra kurumların hedeflerine uygunluk da önem taşımaktadır. Sağlanan Network ve internet hizmetinin güvenliği de, sistemsel sorunların yaşanmaması ve tehditlerden korunmayı sağlamaktadır. Bu nedenle network ve internet hizmetinin kurulumunu sağlayan firmaların güvenlik açısından da güvenliği sağlaması gerekmektedir. Firmamız üstün mühendislik hizmetleri doğrultusunda kullanıcıların beklentilerini göz önünde bulundurarak farklı güvenlik çözümlerini profesyonel bakış açısı ve uzmanlıkla yapmaktadır.

Network ve İnternet Hizmetlerinde Güvenliğin Sağlanması

Network ve İnternet Hizmetlerinde Güvenliğin Sağlanması

İnternet ve İntranetin Güvenliğinin Önemi

İnternet ve Network hizmetlerinde, güvenlik en önemli hususlardan biridir. Güvenlik sayesinde sistem tehlikelerden ve tehditlerden korunabilmektedir. Firmanın güvenilirliği sunulan hizmetin kalitesi ile bir bütün halinde olmalıdır. Firma elde edilen verileri koruyabildiğinde ve sistemsel olarak başka alanlara sızmasını önlediğinde güvenilir nitelik taşıdığı söylenebilmektedir. Kurum veya şirketlerin başarısı ve sürekliliği, güvenlik esasları doğrultusunda sağlanabilmektedir. Sistem güvenliğini sağlayamayan firmaların başarısı düşmektedir. Bu nedenle firmamız kurum niteliklerini göz önünde bulundurarak en uygun çözümleri uygulayarak desteğin sürekliliğini de sağlamaktadır.

İnternet ve İntranet Güvenliğinin Nitelikleri

Sistemin güvenlik duvarlarının, paket filtreleme özelliklerinin, NAT( natwork address translation) ve PAT( pat address translation ) hizmetleri dalında, modüler  sistemler olarak da IDS(Saldırı tespit sistemleri), anti virüs koruma özellikleri,  Anti-Spam ve transparent Proxy gibi çeşitli hizmetler güvenlik açısından önemli detaylardır. Bu nedenle firmamız önceden fizibilite çalışmaları yaparak sistemin güvenlik duvarlarının kontrolleri yapmakta, paket filtreleme özelliklerini inceleyerek en uygun seçenekleri sunmaktadır. NAT ve Pat hizmetleri açısından gerekli hizmet sağlanarak düzenli kontrol ve destek sağlanmaktadır. İnternet erişimi konusunda sitemin virüslerden korunması oldukça önemlidir. Bu nedenle talep edilen hizmetin içeriği doğrultusunda en uygun virüs koruma ürünü tespit edilerek sistemin virüslerden korunması hedeflenmektedir. Anti- Spam koruması yapılmakta ve tüm detaylar itinayla düşünülmektedir. Transparent Proxy hizmeti sağlanarak sistemin korunması profesyonellik ölçüsünde yapılmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Youtube’da Otomatik Ürün Tanıma ve Önerme Özelliği başlıklı makalemizde youtube da ürün tanıma özelliği, youtube haber ve youtube instagramı tahtından edecek hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazıyı oyla!
[Toplam: 1 Toplam: 5]

Önceki yazımız ->

Sonraki Yazımız ->

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.